JL085A HPE 250W Aruba X371 100-240 VAC 12V DC Switch Power Supply
- Brand: Hewlett Packard
- Product Code: JL085A
- Availability: In Stock
Product Description
HP 250W Aruba X371 100-240 VAC 12V DC Switch Power Supply
Highlighted Features
- HP
- 250W
- Aruba X371
- 100-240 VAC
- 12V DC
- Switch Power Supply
- Retail Part #: JL085A
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise
The JL085A is a 250W power supply designed for the Aruba X371 series. It is a hot-plug, redundant power supply that operates at an input voltage range of 100-240V AC and provides an output voltage of 12V DC. The power supply has a high efficiency rating of 80 PLUS Gold and is designed for reliability and long-term operation.
Power Supply Specification | |
| Brand: | HP |
| Product Type: | Power Supply |
| Input Voltage: | 100 V AC - 240 V AC |
| Output Voltage: | 12 V DC |
| Output Power: | 250 W |
| Frequency Required: | 50 GHz - 60 GHz |
| Fan: | Internal |
| Hotpluggable: | Yes |
| Form Factor: | Plug in Module |
| Servers supported: | HP ProLiant Servers |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimension: | 10 x 8 x 4 in |
Miscellaneous | |
| Platform Supported: | Server |
| Environmentally Friendly: | Yes |